ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΤΑΞΗ

Η ΕΛΙΞ

ΕΡΓΟ

Περιγραφή θέσης Εργασίας: Διοικητικός Υπάλληλος (1 θέση)
Περιοχή: Αθήνα, Ελλάδα
Διάρκεια: 3 ΜΗΝΕΣ με πιθανότητα επέκτασης

Προθεσμία για αιτήσεις: 10/04/2017

Περιγραφή της θέσης:
Η ΕΛΙΞ αναζητά Διοικητικό Υπάλληλο για να ενταχθεί στη συνεχόμενα αναπτυσσόμενη ομάδα μας στην Αθήνα. Υπό την άμεση εποπτεία του Συντονιστή προγραμμάτων και σε συνεργασία με το Τμήμα Προμηθειών ο Διοικητικός Γραμματέας θα είναι υπεύθυνος για την παροχή αποτελεσματικής και αποδοτικής υποστήριξης στο Γραφείο της ΕΛΙΞ στην Αθήνα.

Βασικές Αρμοδιότητες και Ευθύνες :
Ο υποψήφιος:
- Θα αναλάβει να οργανώσει τις ανάγκες του γραφείου, θα παρέχει γραμματειακή υποστήριξη για τον σχεδιασμό, τη διαχείριση και την παρακολούθηση των καθημερινών δραστηριοτήτων του γραφείου: αρχειοθέτηση, τηλεφωνικό κέντρο, καθώς θα πρέπει να ανταποκρίνεται και σε γενικά καθήκοντα
- Θα εξασφαλίζει την τακτική ενημέρωση των στοιχείων επικοινωνίας συμπεριλαμβανομένου του προσωπικού, των επισκεπτών και των εταίρων της ΕΛΙΞ
- Θα βοηθάει στην εφαρμογή αποτελεσματικών διοικητικών συστημάτων για τα αντίστοιχα τμήματα
- Θα ετοιμάζει επιστολές, αναφορές, παρουσιάσεις και άλλη αλληλογραφία
- Θα οργανώνει και συντονίζει συναντήσεις
- θα βοηθάει στη διοργάνωση εκδηλώσεων
- θα έχει την ευθύνη αναπλήρωσης των προμηθειών του γραφείου
- θα διασφαλίζει τη διατήρηση της καθαριότητας του γραφείου
- θα εκτελεί εξωτερικές εργασίες όπου και όταν χρειάζεται π.χ. ταχυδρομείο, τράπεζα
- θα διενεργεί έρευνες σε σχέση με προϊόντα, υπηρεσίες κτλ. που σχετίζονται με την εταιρεία
- Θα υποστηρίζει το Λογιστήριο με την εκτέλεση βασικών διοικητικών εργασιών
- Υποστηρίζει τα διοικητικά τμήματα της εταιρείας όπου χρειάζεται
- Θα αναλαμβάνει επιπρόσθετα διοικητικά καθήκοντα που τυχόν θα χρειαστούν εφόσον αυτό απαιτείται
- Θα πρέπει να σέβεται και να ακολουθεί τις ανθρωπιστικές αρχές και πρότυπα

Εκπαίδευση/Προϋποθέσεις:
Πτυχίο ή δίπλωμα στη Γραμματειακή Υποστήριξη ή σε συναφές πεδίο

Επαγγελματική Εμπειρία:
Τουλάχιστον 2 χρόνια προϋπηρεσία σε διοικητική θέση υποστήριξης

Δεξιότητες:
- Ικανότητα να σχεδιάζει, να δίνει προτεραιότητες, να συντονίζει και να εκτελεί πολλαπλά καθήκοντα ταυτόχρονα
- Γλώσσες: Άπταιστη γνώση Αγγλικών και Ελληνικών (γραπτά και προφορικά)
- Ομαδικό πνεύμα
- Δυνατές οργανωτικές, διαπροσωπικές και διαπολιτισμικές ικανότητες
- Άριστη γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών (Microsoft Office applications)
- Δέσμευση στις ανθρωπιστικές αξίες
- Ευελιξία και δυνατότητα εργασίας κάτω από πίεση

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ
Οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι πρέπει να αποστείλουν ενημερωμένο βιογραφικό σημείωμα και συνοδευτική επιστολή στην αγγλική γλώσσα στην παρακάτω διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. με την ένδειξη «ATHEDU-Admin» έως τις 10/4/2017.

Η ΕΛΙΞ εξετάζει κάθε αίτηση με βάση τα καθορισμένα προσόντα που απαιτεί η κάθε θέση εργασίας και πάντα ανεξαρτήτως φύλου, εθνικότητας, θρησκευτικών ή πολιτικών πεποιθήσεων και με βάση την αρχή των ίσων ευκαιριών.